Jak pasze ULTRA podniosą rentowność hodowli? FILM

27/09/2021

Współczesne genotypy tuczników cechuje szybkie tempo wzrostu. ULTRA to seria pasz dla trzody chlewnej, która została zaprojektowana, aby pomóc Ci zmaksymalizować wyniki stada oraz rentowność hodowli.

Podstawę ULTRA stanowią innowacje żywieniowe skomponowane tak, by wspierać wzrost, wydajność, zdrowie i dobrostan zwierząt, a Tobie ułatwić zarządzanie hodowlą.

 

ULTRA to:

Zbilansowany kompleks witamin z grupy B wspiera kluczowe procesy metaboliczne zapewniające efektywny wzrost i jakość tuszy. Witaminy są rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu docierają do każdej komórki, wspomagając m.in. syntezę kwasów tłuszczowych. Przekłada się to na maksymalny przyrost masy przy zachowaniu optymalnego udziału chudszych tkanek.

Cellguard, czyli ochrona komórek to synergistyczna mieszanka przeciwutleniaczy, w tym flawonoidów i witaminy E. Ogranicza uszkodzenia komórek wywołane przez stres oksydacyjny.

Innowacja ta wspiera integralność komórek organizmu, dbając o prawidłowe wchłanianie składników odżywczych w jelitach. Skutkuje to szybszym przyrostem dziennym, lepszą wydajnością w fazie tuczu, a co za tym idzie – niższym kosztem paszy w przeliczeniu na kilogram uzyskanego mięsa.

Czynnik wzrostu zapewnia odpowiedni profil aminokwasowy i zmniejsza ilość fermentowanego białka docierającego do jelita grubego. Optymalna ilość białka surowego i prawidłowy bilans aminokwasów zapewniają strawność białka na poziomie około 80%, polepszają trawienie i wykorzystanie białka z paszy. Przekłada się to na maksymalny przyrost chudszych tkanek.

Mówimy TAK ekologii: sprawna redukcja niestrawialnych frakcji białka ogranicza negatywne skutki fermentacji w jelitach i zmniejsza emisję azotu i fosforanów.

Czynnik relaksacyjny oparty na źródłach włókna i aminokwasów minimalizuje agresję u tuczników.

Specjalistyczna kompozycja ULTRA wydłuża czas przeżuwania, a w efekcie jedzenia. Unikalna mieszanka włókna pokarmowego wspomaga pracę żołądka i jelit. Optymalne uczucie sytości, jakie zapewnia włókno sprawia, że świnie są mniej skłonne do niespokojnych i agresywnych zachowań. Przekłada się to na zdrowotność stada i niższą śmiertelność, a finalnie – lepszą jakość mięsa.

Fiber Factor to unikalna mieszanka fermentującego (MicC) i niefermentującego (StrucC) włókna strukturalnego. Zrównoważony poziom włókna przyczynia się do zwiększenia stabilności mikroflory jelitowej i wspomaga wchłanianie składników odżywczych z paszy.

Dlaczego to takie ważne? Zdrowie żołądka i jelit ma ogromne znaczenie dla zapewnienia optymalnej wydajności tuczu. Suboptymalny stan zdrowia żołądka obserwowany nawet u 1/3 tuczników obniża średni dzienny przyrost, zwiększa FCR i śmiertelność. Głównym problemem związanym ze zdrowiem żołądka są wrzody.

Badania pokazują, że świnie karmione paszami ULTRA rzadziej chorują na ciężkie postaci wrzodów żołądka:

ULTRA = większa wydajność, mniejsze obciążenie dla środowiska

Pasze ULTRA są z natury zrównoważone dzięki specjalnemu składowi, który pozwala uzyskać lepszy FCR i wydajny wzrost, a jednocześnie ograniczać emisję azotu i fosforanów. Unikalne składniki działają w synergii, aby zmniejszyć wpływ produkcji tuczników na środowisko.

ULTRA to:

  • Zbilansowany skład paszy

Składniki odżywcze łączymy ze zbilansowanym podejściem do zwiększonego zapotrzebowania na aminokwasy i energię u świń we współczesnych hodowlach.

  • Mniej białka surowego

Włączenie składników czynnika wzrostu paszy zapewnia optymalną równowagę białka surowego i proporcji aminokwasów egzogennych opracowanych dla współczesnych genotypów tuczników, aby zmaksymalizować zawartość chudego mięsa i zminimalizować wydalanie azotu.

  • Redukcja fosforanów

Dążymy do redukcji ilości fosforanów i organiczenia zanieczyszczeń środowiska naturalnego. W paszach ULTRA zwiększyliśmy zawartość enzymu fitazy, który umożliwia organizmowi zwierzęcia uwolnienie większej ilości strawialnego fosforu z fitynianów zawartych w surowcach.

Chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść ULTRA Twojej fermie? Skontaktuj się z doradcą TASOMIX w Twoim regionie.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer