Wspieramy Łukasza Niedziałka!

01/10/2021
Co słychać?

Chodziarz Łukasz Niedziałek, złoty medalista Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów ma nasze wsparcie! Podpisaliśmy umowę sponsorską, dzięki której młody lekkoatleta będzie mógł skupić się w 100 procentach na przygotowaniach do zawodów.

Łukasz Niedziałek uprawia chód sportowy od 11 roku życia. – Przygodę z tym sportem zacząłem ze względu na moje rodzeństwo trenujące tę dyscyplinę. Mimo że bardzo wcześnie rozpocząłem trenowanie chodu sportowego to nie jest dyscyplina, z którą zacząłem przygodę ze sportem, pierwszym sportem który uprawiałem była piłka nożna – mówi młody lekkoatleta.

Na swoim koncie ma m.in. złoty medal ME U18 w chodzie na 10 km i brązowy medal ME U20 na tym samym dystansie. Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Siedlcach zdobył złoty medal w chodzie na 20 km. W finale 97. PZLA Mistrzostw Polski w Poznaniu nie tylko wywalczył złoto w chodzie na 10 km, ale i otarł się o ustanowiony w 1993 roku przez Jacka Müllera rekord Polski młodzieżowców na tym dystansie (ostatecznie finiszował z czasem 39:32.52). Łukasz Niedziałek reprezentował także Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w chodzie na 20 km.

Łukasz na co dzień trenuje w WLKS – Nowe Iganie. To właśnie w siedzibie jego macierzystego klubu doszło do podpisania umowy sponsorskiej ze spółką TASOMIX, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu, Pawła Świerkulę.

Trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!