TASOMIX Cup po raz czwarty! FILM

07/10/2021
Co słychać?

Co to była za niedziela! KS Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała w zaciętej walce KP Centrę 1946 Ostrów Wielkopolski. A my po raz kolejny mieliśmy przyjemność być sponsorem tytularnym emocjonującego wydarzenia – czwarta edycja piłkarskiego turnieju TASOMIX Cup za nami!

Na tegoroczne rozgrywki młodzi piłkarki i piłkarze musieli poczekać aż do 3 października. Dlaczego? W ostatnim roku boisko w Biskupicach Ołobocznych przeszło gruntowną renowację: powierzchnia została wyrównana i obsiana na nowo trawą, zainstalowano także system automatycznego nawadniania. Aby turniej odbył się bez szkody dla świeżej murawy, należało zaczekać aż na obiekcie ukorzeni się trawa.

TASOMIX Cup 2021 połączono więc z oficjalnym otwarciem boiska. – Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz sportowych imprez odbywających się na terenie naszej gminy. Niech spora liczba trenujących tutaj dzieci świadczy o tym, że warto inwestować w sport – powiedział Łukasz Jerzy Walczak, burmistrz Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce.

Zmagania czas zacząć!

W tym roku o Puchar TASOMIX Cup walczyło 10 drużyn z rocznika 2012/2013. Młodzi zawodnicy przyjechali na rozgrywki z Nowych Skalmierzyc, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Sieroszewic, Krotoszyna i Gorzyc Wielkich. Punktualnie o 10:00 rozpoczęła się faza grupowa, która wyłoniła faworytów. Gdy piłkarki i piłkarze rywalizowali na murawie, na kibiców, zwłaszcza tych najmłodszych, czekała moc niespodzianek: dmuchańce, balony oraz odblaski.

Turniej był też okazją do wspomnień. – Pamiętam czasy, gdy byłem piłkarzem, warunki były zupełnie inne niż teraz. Nie było infrastruktury, graliśmy na piachu. Na mecze przyjeżdżał wtedy założyciel TASOMIX-u, Tadeusz Sobczak. Był naprawdę zapalonym kibicem! – mówił prezes KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, Bernard Spasowski.

Najlepsi z najlepszych

Wróćmy jednak na boisko. W półfinałach zmierzyły się GKS Iskra-Prosna Sieroszewice, KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski i dwa zespoły KS Pogoń Nowe Skalmierzyce. Młode zawodniczki i zawodnicy wykazali się niezwykłą wolą walki i doskonałymi umiejętnościami. Widać, że ciężka praca, jaką wkładają w treningi, nie idzie na marne! W finale spotkały się zespół z Ostrowa Wielkopolskiego i pierwszy skład Pogoni. Przy entuzjastycznym dopingu kibiców, drużyna z Nowych Skalmierzyc zdobyła pierwsze miejsce.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco.

1. miejsce KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1
2. miejsce KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski
3. miejsce GKS Iskra-Prosna Sieroszewice
4. miejsce KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 2
5. miejsce Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce
6. miejsce Akademia Piłkarska Reissa Pleszew 1
7. miejsce KKS Astra Krotoszyn
8. miejsce Akademia Piłkarska Reiss Pleszew 2
9. miejsce OKS Ostrów Wielkopolski
10.️ miejsce LKS Gorzyczanka Gorzyce Wielkie

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, drużynowe puchary oraz upominki ufundowane przez sponsora tytularnego, TASOMIX.

W trakcie całych rozgrywek sędziowie i trenerzy z uwagą przyglądali się młodym zawodnikom. Istotne było ocenienie predyspozycji indywidualnych oraz zaangażowania. Dzięki temu udało się wyłonić najbardziej wyróżniających się piłkarzy, w tym Najlepszą 11 Turnieju.

Pamiątkowe trofea otrzymali:

Najlepszy Strzelec – Kevin Karolewski (Iskra Sieroszewice)
Najlepszy Zawodnik MVP – Nikodem Herbik (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1)
Najlepszy Bramkarz – Miłosz Maciaszek (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 2)

Za Najlepszą 11 Turnieju uznano następujących zawodników:

1. Kacper Piotrowski (Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce)
2. Kevin Karolewski (Iskra Prosna Sieroszewice)
3. Oskar Jaworski (Iskra Prosna Sieroszewice)
4. Filip Galewski (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 2)
5. Nikodem Łukasik (Centra Ostrów Wielkopolski)
6. Fabian Kaczmarek (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1)
7. Nikodem Kempa (Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce)
8. Wiktor Jędrzejak (Astra Krotoszyn)
9. Karol Matuszak (Szkółka KS Pogoń Nowe Skalmierzyce)
10. Igor Pabich (Centra Ostrów Wielkopolski)
11. Mateusz Gamski (OKS Ostrów Wielkopolski)

Tradycyjnie, wręczono także puchar dla najlepszego zawodnika Szkółki Piłkarskiej KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, ufundowany przez firmę Max Dywanik z Biskupic Ołobocznych. W sezonie 2020/2021 ten zaszczytny tytuł przypadł Mateuszowi Staszakowi, który dzięki swojej wielkiej determinacji nie opuścił żadnego treningu!

Nie spoczywamy na laurach!

Już w przyszłym roku czeka nas wyjątkowa, jubileuszowa edycja TASOMIX Cup. – Każdy kolejny turniej sprawia, że mamy coraz większe doświadczenie organizacyjne. Myślę, że 5. edycja będzie jeszcze bardziej niesamowita. Przygotujemy jeszcze więcej niespodzianek, zarówno dla zawodników, jak i kibiców – zapowiedział Hubert Kotecki, trener Szkółki Piłkarskiej KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych i organizator turnieju.

– W działaniach CSR mocno koncentrujemy się na wspieraniu lokalnego sportu i działań skierowanych do dzieci i młodzieży. W zamian otrzymujemy coś bezcennego: możliwość obserwowania radości i uśmiechu na twarzach dzieci, dumy rodziców i trenerów. To nas napędza i sprawia, że chce się dawać z siebie więcej – dodała Agata Lisiecka, marketing project manager TASOMIX.

 

Organizatorem 4. edycji turnieju TASOMIX Cup była Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych. Sponsorem głównym – firma TASOMIX. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji wszystkim zaangażowanym!   

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer