Młodzi piłkarze podsumowali rok

Kilkanaście turniejów wyjazdowych, czwarta edycja TASOMIX Cup dla ponad setki piłkarzy, rewitalizacja macierzystego boiska, a przede wszystkim przeogromna frajda z gry – tak w skrócie mogą opisać rok 2021 zawodnicy Szkółki piłkarskiej K.S. Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych. Okazją to podsumowań i planów na 2022 było uroczyste spotkanie w gronie młodych sportowców, trenerów i sponsorów.

Rok 2021 ponownie pokazał, jak ważną rolę odgrywa szkółka piłkarska w życiu zawodników. – Mamy piłkarzy, którzy są z nami nieprzerwanie od początku. Są też tacy, którzy odchodzą, ale za chwilę wracają. Przyciąga ich poczucie jedności i atmosfera, jaka panuje na treningach. Miło jest obserwować postęp, jaki nam wszystkim towarzyszy – chwalił Hubert Kotecki, główny trener.

Mimo trwającej pandemii i ograniczeń, w których przyszło funkcjonować zawodnikom, zespołom udało się wziąć udział w kilkunastu turniejach. Rok piłkarzy w pigułce wygląda imponująco! W styczniu trampkarze zajęli II miejsce na turnieju w Liskowie. Skrzaty z kolei zaliczyły udane występy w Kępnie (I miejsce) i Wieruszowie (II miejsce). Luty zaowocował złotym medalem na turnieju najmłodszych zawodników w Kobylej Górze i brązem trampkarzy w Ostrzeszowie. W lidze okręgowej trampkarze młodsi uplasowali się na 2 pozycji, a juniorzy starsi – na 5. Lato należało do skrzatów – mimo przerwy wakacyjnej dzieci zagrały w XXVII Memoriale Teodora Anioły, a także w turnieju w Sieroszewicach, skąd wróciły z III miejscem. Jesienią i zimą zawodnicy nie zwalniali tempa i szlifowali swoje umiejętności podczas turniejów w Ostrzeszowie, Krotoszynie, Wieluniu, Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu, Jarocinie, Kępnie, Godzieszach i Sieroszewicach (z Turnieju o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice trampkarze starsi przywieźli II miejsce).

Mamy przyjemność być sponsorem głównym!

Nie sposób nie wspomnieć o turniejach organizowanych przez szkółkę dzięki wsparciu sponsora głównego, firmy TASOMIX. W marcu dzieci mogły wziąć udział w turnieju skrzatów, a w październiku – w czwartej już edycji zyskującego coraz większą popularność TASOMIX Cup. Tym razem w szranki stanęło ponad 100 zawodników! – Posiadanie sponsora, który jest tak mocno zaangażowany i tak bardzo wierzy w sprawę, jest bezcenne. Nie udałoby się nam działać tak prężnie, gdyby nie wsparcie finansowe, za co serdecznie dziękujemy – mówi Hubert Kotecki.

Firma TASOMIX stawia sobie za cel propagowanie zdrowego stylu życia poprzez wspieranie młodych entuzjastów sportu. Szczególnie ważne jest, że swoją pasję realizować mogą w miejscu zamieszkania, bez konieczności przemieszczania się do miasta czy sąsiednich miejscowości. – Radość na twarzach dzieci i ich zaangażowanie w treningi jest dla nas największą nagrodą. Cieszymy się, że mogliśmy współorganizować turnieje o tak dużej frekwencji, a także ramię w ramię ze szkółką wziąć udział w obchodach 100-lecia KS Pogoń Nowe Skalmierzyce i Dniu Piłkarza. Zależy nam, by dawać z siebie możliwie dużo lokalnej społeczności – dodaje Agata Lisiecka, marketing project manager TASOMIX.

Plany na nowy rok? Są konkretne!

Wygląda na to, że zimowa aura nie ochłodzi zapału młodych piłkarzy: szkółka już w styczniu organizować będzie wraz z TASOMIX noworoczny halowy turniej piłki nożnej, a kalendarz rozgrywek na kolejne miesiące powoli się zapełnia.

Wiosną zawodnicy wrócą na boisko w Biskupicach Ołobocznych, które w 2021 roku przeszło gruntowną rewitalizację – dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego, które pozyskała Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, zainstalowano system automatycznego nawadniania murawy, a samą nawierzchnię wymieniono na nową. Na rok 2022 zaplanowano dalszą rozbudowę infrastruktury o oświetlenie, dodatkowe sanitariaty i powiększenie magazynków.

Szkółka planuje odpowiedzieć na coraz większe zainteresowanie piłką nożną wśród dziewcząt, otwierając młodzieżową grupę żeńską. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji, jak choćby wycieczki do stolicy Wielkopolski, gdzie zawodnicy szkółki zwiedzą stadion Lecha Poznań i zasiądą na trybunach, by obejrzeć mecz.

Życzymy powodzenia w realizacji wszystkich zamierzeń!

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer