Trzecia edycja Tasomix Cup za nami. Zobacz film!

Akademia Reissa Brzeziny wygrała Tasomix Cup 2020, pokonując w finale Stal Pleszew 1:0. To były wielkie emocje i wspaniała rywalizacja! Jeszcze kilka dni przed turniejem wydawało się, że Tasomix Cup 2020 będzie musiał się odbyć bez udziału kibiców. Powiat ostrowski jednak zniknął z żółtej listy, a fani piłki nożnej mogli nasycić emocje, oglądając widowiskowe mecze. Zawodnicy dali z siebie wszystko, co docenili kibice kolejnej już edycji Tasomix Cup. Organizatorem turnieju była Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych, której głównym sponsorem jest Tasomix.

Rywalizacja grupowa i mecze gwiazd

30 sierpnia punktualnie o godzinie 10:00 na boisku szkolnym w Biskupicach Ołobocznych rozpoczęła się faza grupowa trzeciej edycji Tasomix Cup. O godzinie 12:00 kibice mogli obejrzeć mecz pokazowy gwiazd z trenerami, w których wzięli udział m.in. znani piłkarze ręczni: Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz i Arkadiusz Galewski. Po krótkiej przerwie na regenerację, kontynuowano rozgrywki. Emocje sięgały zenitu nie tylko na boisku, ale również podczas konkursu na mistrzowskie zdjęcie wykonane podczas turnieju. Konkurs #MistrzowskaFotka został zorganizowany na oficjalnym profilu firmy Tasomix, w serwisie Facebook. W konkursie wzięło udział wielu kibiców i uczestników, a nagrody za mistrzowskie fotki wykonane podczas tegorocznej edycji turnieju otrzymali: Paulina Zmyślona, Beata Rogala oraz Patryk Figlak.

Po wygraną!

Po fazie grupowej najlepsze drużyny rozegrały mecze półfinałowe, dając popis niesamowitych umiejętności i motywacji do walki. Finał należał jednak do Akademii Piłkarskiej Reissa Brzeziny oraz Stali Pleszew, a puchar turnieju otrzymała drużyna z Brzezin, wygrywając ze Stalą Pleszew 1:0.

Tabela końcowa Tasomix Cup przedstawiała się następująco:

  1. Akademia Piłkarska Reissa Brzeziny
  2. Stal Pleszew
  3. Astra Krotoszyn
  4. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce
  5. Akademia Piłkarska KAO Bonikowo
  6. OKS Ostrów
  7. LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska
  8. GKS Iskra – Prosna Sieroszewice
  9. LUKS Maraton Czajków
  10. Szkółka Piłkarska Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych.
Wielkie emocje i wschodzące gwiazdy piłki nożnej

Wśród nagrodzonych znaleźli się Jakub Kupajczyk z Akademii Reissa Brzeziny jako najlepszy zawodnik turnieju. Najlepszym strzelcem okazał się Filip Kończyński z KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, a najlepszym bramkarzem Marcel Kuczkowski ze Stali Pleszew. Nagrodę dla najlepszego zawodnika szkółki piłkarskiej w sezonie 2019/2020, Mikołaja Wancka, ufundowała firma Max-Dywanik. Nagrodę specjalną, puchar za odwagę i koszulkę szkółki piłkarskiej, otrzymał Damianek Stodolski. Nagrodę odebrali w imieniu chłopca babcia i dziadek.

Tasomix Cup – duże wyzwanie dla organizatorów

– Organizacja tegorocznego turnieju z uwagi na sytuację z COVID-19 i tym, że tuż przed turniejem Biskupice Ołoboczne znalazły się w żółtej strefie, była olbrzymim wyzwaniem. Obawialiśmy się, że turniej w trosce o wspólne bezpieczeństwo będzie imprezą zamkniętą, jednak na szczęście na kilka dni przed turniejem powiat ostrowski został wycofany z żółtej strefy – podsumowuje Hubert Kotecki, trener Szkółki Piłkarskiej KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych i organizator turnieju.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Organizatorzy imprezy ogromnie zaangażowali się w zapewnienie bezpieczeństwa zawodom. Płyny dezynfekujące, rękawiczki, maski, przyłbice, dystansowanie społeczne – niczego nie zabrakło.

– Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz kibicom, którzy podeszli do sprawy nad wyraz świadomie i sami również dbali o własne bezpieczeństwo. To właśnie dzięki takiej postawie wszyscy mogli skupić się na sportowych emocjach i zawziętej rywalizacji. Turniej się udał, kibice dopisali, uczestnicy byli bardzo zadowoleni – więc trzecią edycję Tasomix Cup możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych – dodaje Hubert Kotecki.

– Cieszymy się, że trzecia edycja Tasomix Cup dostarczyła wiele radości oraz wspaniałych sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom. Zależało nam w szczególności na tym, aby wszyscy przestrzegali koniecznych zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19, i to się udało. Jesteśmy dumni z możliwości wspierania takiej sportowej inicjatywy skierowanej do dzieci i młodzieży zamieszkujących Biskupice Ołoboczne i okolice – mówi Agnieszka Rybczak-Pawlicka, marketing manager firmy Tasomix.

Najlepsi patroni medialni!

Dziękujemy również patronom medialnym wydarzenia, wśród których znaleźli się: Portal InfoSkalmierzyce, Kurier Ostrowski, portal Biskupice Ołoboczne i Tuba Ostrowa. Relację zamieściła również gazeta internetowa iKrotoszyn. Gdyby nie oni, wiele osób mogłoby w ogóle nie dowiedzieć się o turnieju.

– Mam nadzieję, że atmosfera wydarzenia i emocje, które mu towarzyszą, ściągną na Tasomix Cup 2021 jeszcze więcej drużyn i kibiców. Moim największym marzeniem jest dwudniowy turniej – podsumowuje trener Hubert Kotecki.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer