VI edycja Mazurskiego Agro Show za nami. Fotorelacja

19/02/2020
Co słychać?

W dniach 8-9 lutego wzięliśmy udział w targach Mazurskie Agro Show, którym w tym roku towarzyszyła konferencja poświęcona innowacjom w agrotechnice. – Nie mogło nas tam zabraknąć, to największe tego typu wydarzenie w regionie, tym bardziej cieszy ogromne zainteresowanie naszym stoiskiem i ofertą – mówi Marek Rydlik, dyrektor regionu wschód – trzoda chlewna.

Mazurskie Agro Show 2020 – rośnie skala i ranga

To była już VI edycja targów Mazurskie Agro Show – największej wystawy rolniczej w północno-wschodniej części Polski. Co się zmieniło w ciągu tych sześciu lat? Uczestnicy zgodnie przyznają, że skala jest coraz większa. – Już po raz drugi bierzemy udział w targach Mazurskie Agro Show, w czasie tegorocznej edycji dało się odczuć, że rośnie ranga tego wydarzenia, a klasyczną ofertę targową uzupełnia coraz więcej wydarzeń towarzyszących – przyznaje Marek Rydlik.

Jak podaje organizator, co roku wystawę odwiedza ponad 40 tysięcy osób, a tegoroczna edycja pobiła wszelkie rekordy: największe hale wystawowe Expo Mazury wypełniono po brzegi, całą powierzchnię wystawcy zarezerwowali już w grudniu, zaprezentowało się ok. 250 firm.

 

Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice

Dwudniowe targi wzbogacono o panele dyskusyjne, wydarzenia edukacyjne i stoiska informacyjne. W niedzielę rolnicy mogli wziąć udział w prelekcji „Nowe przepisy z zakresu zdrowia roślin”, którą przeprowadziła Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważnym punktem programu był wykład „Nowe przepisy z zakresu zdrowia roślin” oraz konferencja dotycząca produkcji roślinnej – „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice”. W konferencji wzięli udział rolnicy z Warmii i Mazur, prelekcje prowadzili wykładowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Politechniki Koszalińskiej. Uczestnicy mieli również okazję do spotkania z Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

Co pokazaliśmy na targach?

Na targach zaprezentowaliśmy nowe i innowacyjne produkty Tasomix – nowoczesne mieszanki paszowe i dodatki profilaktyczne: Tasomix Len Omega 3 (specjalistyczny dodatek profilaktyczny dla wysokowydajnych krów, poprawiający rozród – z ziarnami lnu i nienasyconymi kwasami Omega 3); Tasomix Activ Yeast (specjalistyczny dodatek profilaktyczny dla bydła – z bioaktywnymi ekstraktami roślinnymi) oraz TasSac Mix (ekonomiczna mieszanka paszowa dla bydła – zwiększająca strawność składników pokarmowych). Dużym zainteresowaniem cieszyły się również nasze produkty dla trzody (m.in. premiksy) oraz pasze dla chowu przyzagrodowego.

– Udział w targach Mazurskie Agro Show w Ostródzie możemy uznać za duży sukces. Nasze stoisko odwiedziło wielu potencjalnych, jak również obecnych Klientów. Nawiązaliśmy relacje, dzięki którym jeszcze lepiej zrozumiemy potrzeby najbardziej wymagających hodowców – podsumowuje Marek Rydlik.

Organizatorem imprezy była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Fot. Materiały prasowe Tasomix i Organizatora.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer