Wsparliśmy mityng pływacki!

01/12/2021
Co słychać?

Niemal 200 pływaków z czterech województw i najwyższej klasy sportowe emocje – tak podsumować można XIV Miting Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. TASOMIX miał przyjemność być jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Pływacy rywalizowali w niedzielę, 28 listopada br. w sześciu kategoriach wiekowych, od najstarszych z rocznika 2007 aż do najmłodszych, urodzonych w 2012. Główne nagrody wywalczyli pływacy KKS Włókniarz 1925 Kalisz Nadia Krajewska i Jakub Stodzież. O zdobyciu głównego trofeum zawodów decydował najlepszy wynik punktowy FINA za jeden start. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Nadia, uzyskując 487 pkt za zwycięstwo na dystansie 50 m stylem klasycznym w czasie 36.29 s. Jakub z kolei triumfował w konkurencji 50 m stylem grzbietowym z wynikiem 30.47 s, co przełożyło się na 387 punktów FINA.

Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacką KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Rangę dokonań pływaków z tej sekcji na arenie wojewódzkiej i krajowej podkreślał jeden z zaproszonych gości, Jacek Thiem – wiceprezes Polskiego Związku Pływackiego i jednocześnie prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

TASOMIX zasponsorował nagrody dla uczestników zmagań.

Pełna klasyfikacja znajduje się tutaj.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer