Wiosenny Turniej z TASOMIX. To były emocje!

14 maja 2023 odbył się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego z TASOMIX – ostatni sprawdzian umiejętności i formy przed Mistrzostwami Polski Młodzików. Organizatorem turnieju był klub tenisa stołowego LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski, wspieramy przez nas już od wielu lat. Patronat nad turniejem objęli również Starosta Ostrowski, Paweł Rajski oraz Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

Doborowa obsada

W turnieju wzięło udział 16 zawodniczek i 12 zawodników w kategorii wiekowej 2010 i młodsi. Reprezentowali oni 3 województwa: wielkopolskie, dolnośląskie oraz lubuskie, a o wysokiej randze turnieju świadczy fakt, że aż 16 uczestników tydzień później wystartowało w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Rzeszowie. Obsada turnieju była więc naprawdę doborowa, a przede wszystkim gwarantowała kibicom wysoki poziom rywalizacji i niezwykle widowiskową grę.

Gratulujemy zwycięzcom

Rywalizacja turniejowa trwała aż 5 godzin i pozwoliła wyłonić zwycięzców: Gabrielę Pułecką (MKS Rokita Brzeg Dolny), która w finale pokonała Zuzannę Bazylewską (MKS Wolavia Wołów), a także Dawida Staniowskiego (LKS Odra Głoska), który po zaciętym 5-setowym pojedynku wygrał z Filipem Piochem (LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski). Pierwsza szóstka zawodniczek i zawodników otrzymała puchary i dyplomy, a także bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego i nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy uczestnik Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego z TASOMIX otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

To był bardzo dobry turniej. Przede wszystkim jestem zadowolony z postawy moich zawodników, ale również z samej imprezy, która w wymierny sposób promuje tenis stołowy w Polsce oraz szeroko pojętą aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Doceniam również fakt, że taki turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu naszych sponsorów oraz władz samorządowych – posumowuje Robert Strzelczak, trener LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer