LKS Tajfun – świetny sezon i ambitne cele. Wywiad

LKS TAJFUN

LKS TAJFUN jest najlepszym klubem tenisa stołowego w Południowej Wielkopolsce i czwartym w Wielkopolsce. Należymy do grona sponsorów wspierających jego funkcjonowanie. O największych sukcesach, działalności oraz planach z Robertem Strzelczakiem, prezesem LKS TAJFUN, rozmawiała Agnieszka Rybczak-Pawlicka – marketing manager TASOMIX.

Agnieszka Rybczak-Pawlicka: LKS TAJFUN w minionym sezonie odniósł wiele sukcesów. Które Pana zdaniem są najważniejsze dla klubu?
Robert Strzelczak: Jednym z największych sukcesów jest udział w turnieju finałowym o awans do pierwszej ligi tenisa stołowego. Zajęliśmy w nim trzecie miejsce – zwyciężyła drużyna KS Darz Bór Karniszewice. Nie ukrywam, że liczyliśmy na wejście do pierwszej ligi, jednak w tym roku rywale okazali się mocniejsi niż w roku ubiegłym. Jednak najważniejszym sukcesem, którym powinniśmy się chwalić, jest awans naszego młodzieżowca, Krzysztofa Katafiasza, do Mistrzostw Polski w Krośnie, podczas których znalazł się w gronie szesnastu najlepszych młodzieżowców w Polsce. Podczas turnieju finałowego w Brzegu Dolnym zajął on szóste miejsce, udowadniając tym samym, że należy do ścisłej czołówki młodzieżowców w Polsce. Oprócz tego wymienić należy występ naszej młodzieży, mam tu na myśli wiele osiągnięć w Południowej Wielkopolsce w różnych kategoriach. Oczywiście, do sukcesów zalicza się także występ w Grand Prix Województwa Wielkopolskiego. Nasz klub należy do czołówki Wielkopolski; na wszystkich zawodach, czy to młodzieżowych, czy na innych, zajmujemy miejsca na podium. Według klasyfikacji Polskiego Związku Tenisa Stołowego jesteśmy najlepszym klubem w Południowej Wielkopolsce i czwartym w Wielkopolsce.

ARP: Czyli w każdej z kategorii wiekowych LKS TAJFUN może pochwalić się sukcesami…
RS: Tak, trzeba podkreślić, że zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży, ponieważ bardzo ważne jest, aby zapewnić przyszłych wychowanków. Dążymy do tego, aby potem występowali w pierwszej drużynie.

ARP: Jak LKS TAJFUN pozyskuje nowych zawodników?
RS: Sytuacja wygląda tak, że zwykle to rodzice poszukują klubu, aby ich dzieci w coś się mogły zaangażować. Nasza strona internetowa jest dla nich źródłem informacji o klubie oraz ofercie skierowanej do dzieci. Oprócz tego dwa razy do roku przeprowadzamy specjalną akcję promocyjną, podczas której w szkołach rozwieszamy plakaty informujące o naszym klubie. Zdarzało nam się zamieszczać w mieście specjalne billboardy. Najmłodsi zawodnicy mają dziewięć lat.

ARP: Jak wygląda proces przygotowywania się do zawodów? Jak często odbywają się treningi?

RS: Tenis stołowy to specyficzna dziedzina sportu, wymagająca dobrego przygotowania technicznego, a więc licznych treningów. Odbywają się one najczęściej cztery razy w tygodniu po dwie-trzy godziny dziennie. W przygotowaniu do zawodów najważniejsza jest systematyczność. Sezon trwa od września do czerwca.

ARP: Jakie Pana zdaniem cechy są istotne, aby odnosić sukcesy w tenisie stołowym?
RS: Przede wszystkim ważne są pokora i cierpliwość, zawodnicy muszą bardzo dużo trenować. Niezbędne są takie cechy motoryczne jak zwinność i gibkość.

ARP: Jakie cele stawia Pan przed LKS TAJFUN na następny sezon i na kolejne lata?
RS: Priorytetem jest dla nas praca z dziećmi i z młodzieżą. Cele mamy zawsze ambitne. W kategorii młodzieżowej chcemy powtórzyć sukces i awansować do Mistrzostw Polski, nie tylko indywidualnie, ale też drużynowo. Natomiast nie ukrywam, że pierwsza drużyna ma ambicje pierwszoligowe. Dziwne jest to, że Wielkopolska nie ma pierwszej ligi i koniecznie trzeba to zmienić. Jednak wiele jest klubów, które nastawiają się tylko na pierwszą ligę. My jesteśmy ewenementem, ponieważ chcemy wciąż zajmować się równolegle szkoleniem dzieci i młodzieży, aby zapewnić kontynuację.

ARP: Stawiacie sobie wysoko poprzeczkę…
RS: Tak, ponieważ praca z młodzieżą wymaga olbrzymiego zaangażowania i dużego nakładu pracy, a nigdy nie ma pewności, czy znajdzie się prawdziwy talent, albo czy zawodnik nie odejdzie po dwóch-trzech latach. Jednak zawsze podejmujemy się tego trudu, myśląc z optymizmem o przyszłości klubu.

ARP: I tego właśnie życzymy LKS TAJFUN – kolejnych sukcesów oraz realizacji planów!

Fot. Materiały prasowe LKS Tajfun

  • LKS TAJFUN 8
  • LKS TAJFUN 7
  • LKS TAJFUN 6
  • LKS TAJFUN 5
  • LKS TAJFUN 4
  • LKS TAJFUN 3
  • LKS TAJFUN 2
  • LKS TAJFUN 1

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer