Turniejowe emocje w LKS Tajfun!

LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski przeprowadził 30 grudnia ostatni w 2020 roku trening, a jednocześnie zorganizował turniej tenisa stołowego dla wszystkich swoich zawodniczek i zawodników. Było więc wiele sportowych emocji, była zacięta rywalizacja (zawsze zgodnie z zasadami fair play) i były też nagrody, które ufundowaliśmy dla najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymali torby i plecaki, a pozostali uczestnicy okolicznościowe kubki.

Turniejowi zwycięzcy

Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Wśród młodszych zawodników najlepszy okazał się Bartłomiej Rudowicz, drugi był Filip Pioch, a trzecia Agata Strzelczak. W grupie starszej triumfował Robert Baranowski, a na kolejnych punktowanych miejscach uplasowali się Jan Setecki oraz Daria Laptuta.

Podsumowanie roku

Jaki był ten ubiegły rok dla klubu LKS Tajfun? Mimo wszystkich zawirowań związanych z pandemią koronawirusa, pierwszy zespół Tajfuna uplasował się na trzecim miejscu w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego, a obecnie (w sezonie 2020/2021) zajmuje również wysokie trzecie miejsce. Wyjątkowo obiecujące wyniki uzyskuje także druga drużyna LKS Tajfun, która w ubiegłym roku awansowała do IV ligi oraz trzecia drużyna, czyli przede wszystkim młodzi zawodnicy z klubowej szkółki, rywalizujący obecnie w VI lidze okręgu Południowej Wielkopolski. Warte odnotowania są także sukcesy zawodników Tajfuna, występujących w turniejach indywidualnych – nie tylko na poziomie okręgowym i wojewódzkim, ale także ogólnopolskim.

Pytania o przyszłość

Robert Strzelczak, prezes LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski, pytany o klubowe plany, odpowiada: W nadchodzącym 2021 roku w rozgrywkach ligowych wystartują trzy nasze drużyny. Będziemy również startować w turniejach Grand Prix w kategoriach seniorów, juniorów, kadetów, młodzików i żaków, a także weteranów. Warto także dodać, że tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczynają się już 23 stycznia, a dzień później odbędzie się II Grand Prix Wielkopolski seniorów. Również 24 stycznia wystartują rozgrywki IV i VI ligi.

Nam pozostaje nam już tylko życzyć klubowi Tajfun jak najlepszych wyników w trwającym do czerwca sezonie i wielu sportowych talentów na miarę największych gwiazd polskiego tenisa stołowego.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer