Uczestniczyliśmy w Święcie Pieczonego Indyka

18/09/2020
Co słychać?

13 września 2020 nad Jeziorem Maśluchowskim odbyło się Święto Pieczonego Indyka. Na lokalnym pikniku bawili się mieszkańcy gminy, których na festyn zaprosiło Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Uścimowie.

Indyk, jakich mało

Święto Pieczonego Indyka to gratka dla wszystkich miłośników dobrego jedzenia. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców gminy Uścimów masę atrakcji, a sam festyn był okazją do integracji i degustacji najlepszego indyka w okolicy. Podczas festynu to właśnie indyk był numerem jeden. Zaproszeni goście mogli próbować potraw z mięsa indyczego, dostarczonego przez najlepszych hodowców w Polsce.

Swojsko i pysznie

Oprócz degustacji indyka, tortu oraz wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, organizatorzy zapewnili uczestnikom sporo atrakcji. Najmłodsi mogli wziąć udział w grach na świeżym powietrzu. Zabawy i niespodzianki dla dzieci przygotowała firma Tasomix – jeden ze sponsorów wydarzenia.

Duże emocje wzbudzała gra, polegająca na rzucaniu woreczkami do skrzyni, a mnóstwo dzieci z radością skorzystało z możliwości przejażdżki kucykami. Za udział w konkursach mali uczestniczy otrzymali ciekawe nagrody i gadżety ufundowane przez naszą firmę. O oprawę muzyczną podczas festynu zadbał zespół Omen z Lublina.

Działania na rzecz lokalnej społeczności

Święto Pieczonego Indyka w Uścimowie Starym było doskonałą okazją do wspólnego świętowania mieszkańców całej gminy. To właśnie działania na rzecz lokalnej społeczności są bardzo ważne z punktu widzenia organizatorów i sponsorów, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie imprezy.

– Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie uczestniczyć w Święcie Pieczonego Indyka, na które zostaliśmy zaproszeni przez naszych klientów. Nasze propozycje przygotowane dla najmłodszych uczestników imprezy spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem. Staraliśmy się zapewnić atrakcje umożliwiające integrację i dobrą zabawę zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom – podsumowuje Jarosław Górski, dyrektor sprzedaży drób firmy Tasomix w regionie wschodnim.

W Święcie Pieczonego Indyka wzięli udział organizatorzy i sponsorzy imprezy: Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Uścimowie „Uścimowianki”, wójt gminy Uścimów, piekarnia Uścimów, hodowcy indyka oraz firma Tasomix.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer