Spotkanie Strefa Wiedzy Indyk – Sezon III. Zdjęcia

10/06/2023
Co słychać?

To już trzecia edycja cyklu szkoleń z serii Strefa Wiedzy Indyk, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych. Po raz kolejny mogliśmy przekazać uczestnikom pełną porcję praktycznej wiedzy na temat produkcji indyków i zapewnić naprawdę dobrą zabawę. Tegoroczne spotkanie odbyło się w maju w niezwykle klimatycznym hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach.

Miejsce z bogatą historią

Postindustrialny hotel Fabryka Wełny Hotel & SPA jest położony w samym sercu Polski i wybudowany został na terenie dawnej fabryki tkanin bawełnianych, należącej do znanej rodziny przedwojennych fabrykantów Baruchów. Ten jednocześnie stylowy i nowoczesny obiekt swoją architekturą wyraźnie nawiązuje do przemysłowej przeszłości tego miejsca i możemy śmiało powiedzieć, że znakomicie sprawdził się podczas naszego branżowego wydarzenia.

Branżowa integracja

Naszym celem było nie tylko przekazanie wartościowej wiedzy na temat produkcji indyków, zagrożeń i trendów, ale także integracja branży. Dlatego na spotkaniu byli obecni zarówno producenci mięsa indyczego, jak i właściciele lub przedstawiciele zakładów ubojowych i wylęgowych, lekarze weterynarii oraz przedstawiciele naszych partnerów biznesowych.

Część szkoleniowa

Paweł Świerkula, Prezes Zarządu Tasomix, przedstawił najbardziej aktualne Informacje o polskim i europejskim rynku indyka, podkreślając, że w 2022 roku Polska wróciła na pozycję lidera w produkcji mięsa indyczego w Europie. Oczywiście, w jego wystąpieniu nie mogło zabraknąć kontekstu grypy ptaków, odpowiedzialnej za ogólny spadek produkcji w Europie.
Przedstawił również informacje o inwestycjach w firmie TASOMIX w nowoczesną infrastrukturę oraz w park maszynowy, a także zaprezentował innowacje w programach żywienia indyków oraz System Zintegrowanej Obsługi Klienta i wynikające z niego benefity.

Tematyka wykładów została wybrana na podstawie ankiet przeprowadzanych podczas wcześniejszych edycji SWI, jak również aktualnych trendów i wyzwań rynkowych. Obejmowała ona chów indyków z ograniczeniem antybiotyków – rozwiązanie stosowane w Centrum Doskonalenia Chowu TASOMIX, zalety rekuperacji – dlaczego warto ją zastosować, problem kokcydiozy jako choroby wielu aspektów oraz innowacje rynkowe, czyli tzw. sztuczne mięso.

Niezmiennie dbamy o to, aby organizowana przez nas Strefa Wiedzy Indyk była szczególnie wartościowa dla wszystkich uczestników, nie tylko ze względu na solidną porcję wiedzy, ale także jako znakomita okazja do wymiany doświadczeń oraz integracji całego środowiska. To zawsze będzie naszym priorytetem – mówi Paweł Świerkula, Prezes Zarządu Tasomix.

Warsztaty kulinarne

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również warsztatów kulinarnych, które odbywały się w klimatycznej restauracji, z wyjściem na malownicze patio hotelowe. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a warsztaty odbywały się w formie team buildingu. Poszczególne grupy gotowały wspólnie wskazane danie, a szef kuchni (organizator warsztatów) wyłonił zwycięską drużynę, która została nagrodzona podczas inauguracji balu. I tak przyrządzone zostały pyszne potrawy – wszystkie pod hasłem „Dookoła świata z indykiem”, m.in. zwycięskie danie: indonezyjskie szaszłyki satay z indykiem z sosem orzechowym oraz sałatka ogórkowa.

Bardzo ważne jest dla nas połączenie w ramach jednej imprezy części wykładowej i warsztatów kulinarnych. Dlaczego? Panel szkoleniowy dostarcza aktualnej wiedzy na interesujące tematy, a warsztaty zapewniają dobrą integracyjną zabawę podczas przygotowywania różnorodnych dań. Służą również popularyzacji indyczego mięsa, na czym nam jako organizatorom szczególnie zależy – komentuje Jarosław Górski, Dyrektor Sprzedaży – Drób Wschód.

Warsztaty ze standardów bezpiecznej dostawy paszy

Uczestnicy spotkania mogli w sposób praktyczny zapoznać się z procedurami TASOMIX dotyczącymi bezpieczeństwa załadunku, dostawy i rozładunku paszy na fermach. W efektowny sposób zaprezentowaliśmy gościom nasze rozwiązanie do dezynfekcji pojazdów, pomieszczeń, wyposażenia fermy jako kluczowy element bioasekuracji. Należy podkreślić, że to rozwiązanie każdy producent drobiu może zbudować sam z zasobów własnej fermy. Warsztat został przeprowadzony przez Romualda Małotę, Kierownika Centrum Doskonalenia Chowu, oraz kierowcę Roberta Szmyta.

Zabawa wieczorna

Wieczorem zaprosiliśmy uczestników spotkania na bal przygotowany w wyjątkowej oprawie i unikalnym miejscu z „duszą” – do Sali Pawelana. Gości powitali Romuald Małota oraz Rafał Stokłosa, Dyrektor Sprzedaży – Drób Zachód. Obaj podkreślali, że spotkanie Strefa Wiedzy Indyk stało się imprezą cykliczną i zaprezentowali filmowe relacje z poprzednich lat. Następnie gości powitali Robert Sobczak i Jarosław Krzyżanowski, współwłaściciele firmy TASOMIX oraz Paweł Świerkula, Prezes Zarządu TASOMIX. Później odbyło się wręczenie medali dla zwycięskiego teamu z warsztatów kulinarnych i uroczysta kolacja. Na żywo zagrał zespół Big Band Fabryka Wełny, złożony z 20 muzyków, którzy zapewnili niezwykłą oprawę imprezy, wykonując kilka tanecznych setów. W dalszej części imprezy goście bawili się przy muzyce DJ-a.

Impreza Strefa Wiedzy Indyk ma na celu integrację wszystkich podmiotów stanowiących rynek indyczy, począwszy od producentów, poprzez zakłady wylęgowe i lekarzy weterynarii, skończywszy na zakładach ubojowych. Umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń, a także zapewnia dobrą zabawę i liczne atrakcje. Zależy nam na tym, aby nasza impreza stała się wydarzeniem cyklicznym, rozpoznawalnym w naszej branży – podsumowuje Rafał Stokłosa, Dyrektor Sprzedaży – Drób Zachód.

To nas cieszy!

Zadowoleni goście podkreślali wartościową część szkoleniową, chwalili warsztaty kulinarne, które odbyły się w formule rywalizacji i byli wręcz zachwyceni wieczorną imprezą oraz jej wyjątkową oprawą.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer