VI edycja TASOMIX CUP 2023 już za nami!

Na ten turniej czekaliśmy przez cały rok! Podobnie jak młodzi zawodnicy klubów i szkółek piłkarskich, ich rodzice, trenerzy oraz kibice. W weekend 17-18 czerwca 2023 na odnowionym boisku w Biskupicach Ołobocznych odbyła się VI już edycja turnieju TASOMIX CUP, organizowana przez Szkółkę Piłkarską KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych, której jesteśmy sponsorem głównym.

W tym roku aż dwa dni!

Po raz pierwszy turniej TASOMIX CUP został rozegrany w formule dwudniowej. W sobotę rywalizowały ze sobą drużyny siedmio- i ośmiolatków, a w niedzielę starsze ekipy z roczników 2012 i 2013. Atmosferze radosnego piłkarskiego święta towarzyszyła piękna pogoda (szczególnie pierwszego dnia) i wiele atrakcji dodatkowych, takich jak Strefa Kreatywna z kolorowankami, puzzlami i malowaniem twarzy. Była również loteria ze specjalnymi balonami do wygrania, konkursy piłkarskie dla zawodników, ogromny zamek dmuchany i fantastyczna zabawa w pianie, zapewniona przez straż pożarną.

W turnieju wzięło udział aż 20 drużyn piłkarskich, co oznacza, że na wszystkich uczestników czekały setki medali, a także kilkadziesiąt statuetek i pucharów.

Pierwszy dzień pełen piłkarskich emocji

Pierwszego dnia turnieju zmierzyły się ze sobą:

 • Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych
 • OKS 1926 Ostrów Wielkopolski
 • LKS Orzeł Wysocko Wielkie
 • Barycz Janków Przygodzki
 • KS Pogoń Nowe Skalmierzyce
 • Akademia Krecika Ostrów Wielkopolski
 • LKS PIAST Czekanów
 • GKS Iskra – Prosna Sieroszewice
 • LZS Las Kuczków.

Pierwszego dnia rozgrywki przebiegały bez klasyfikacji, wszyscy uczestnicy otrzymali jednakowe nagrody. Organizatorowi zależało na tym, aby dzieci przede wszystkim dobrze się bawiły, nie czując presji i atmosfery rywalizacji.

Drugi dzień – zacięta rywalizacja!

Z kolei drugiego turniejowego dnia swoje mecze rozegrało dziesięć drużyn z roczników 2012 i 2013. Dodatkowo gościem specjalnym były koszykarki z klubu KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski, które zaprezentowały swoje umiejętności futbolowe.

Końcowa klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

 1. Calisia Kalisz
 2. LUKS Maraton Czajków
 3. LZS Las Kuczków
 4. Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych
 5. Akademia Piłkarska Reissa Brzeziny
 6. Victoria Ostrzeszów
 7. GKS Iskra – Prosna Sieroszewice
 8. Dąb Dębnica
 9. LKS Orzeł Wysocko Wielkie
 10. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce.

W turnieju TASOMIX CUP biorą udział drużyny z całego powiatu czy gminy i mogę śmiało powiedzieć, że impreza ta już na stałe wpisała się w sportowy kalendarz naszego regionu. Każdego roku przybywa uczestników, kibiców i ludzi, którzy chcą włączyć się w jego organizację. To bardzo budujące, a przede wszystkim bardzo ważne dla dzieci marzących o wielkich piłkarskich karierach – podsumowuje Hubert Kotecki, trener Szkółki Piłkarskiej KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych i organizator turnieju.

Silne wsparcie

Na turnieju obecni byli reprezentanci władz samorządowych – burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak oraz jego zastępczyni Agnieszka Sipka, a także przedstawiciele klubu KS Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz CalDrew i MaxDywanik, czyli firm, które również są zaangażowane we wspieranie szkółki piłkarskiej.

– Naszą misją jest propagowania zdrowego stylu życia poprzez wspieranie młodych sportowców. Dlatego cieszę się ogromnie, że turniej piłkarski, którego jesteśmy sponsorem tytularnym, z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i rozpoznawalny – Romuald Małota, Kierownik Centrum Doskonalenia Chowu w firmie Tasomix.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez Telewizję Proart!

 

Zdjęcia: Szkółka Piłkarska KS Pogoń Nowe Skalmierzyce w Biskupicach Ołobocznych i TASOMIX.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer