Wsparliśmy organizację zawodów pływackich

17 listopada 2019 odbył się XIII Miting Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, zorganizowany przez Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz – Sekcję Pływacką oraz Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu.

Celem zawodów była popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży z roczników 2005-2010 i młodszych. Organizatorzy chcieli w ten sposób propagować pływanie, ponieważ dyscyplina ta wpływa na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych.

W mitingu uczestniczyło 234 pływaków z 18 klubów z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego, w tym 87 zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Sportowcom kibicowało kilkaset osób zgromadzonych na trybunach basenu OSRiR.

Dodatkową atrakcją zawodów był pokaz laserowy, który poprzez widowiskową oprawę świetlno-muzyczną promował miasto Kalisz oraz sponsorów mitingu.

Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie sponsorów tego wydarzenia. Zarówno wszystkim zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom mitingu serdecznie gratulujemy.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer