Praca zdalna i opieka nad dzieckiem? Mamy na to rozwiązanie

W związku z trwającym stanem epidemii oraz akcją #ZostańWDomu, w naszej firmie wdrożono procedury umożliwiające pracownikom pracę w trybie home office. Wiele osób łączy pracę zdalną z opieką nad małymi dziećmi. W związku z tym TASOMIX zaproponował pracującym w domach rodzicom atrakcyjne animacje dla ich dzieci, odbywające się za pośrednictwem Skype’a.

Animacje są jedną z inicjatyw w ramach trwającej w TASOMIX akcji: PRACUJĄCY RODZIC – KREATYWNE DZIECKO. Prowadzone są w grupach kilkuosobowych przez firmę Pietruszkowe Animacje i mają bardzo zróżnicowany i wszechstronny charakter – od aktywności ruchowych, poprzez warsztaty artystyczne, po gry oraz zagadki logiczne. Ich celem jest zapewnienie kreatywnych atrakcji oraz zdalnej integracji dzieciom w różnych kategoriach wiekowych, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

– Jesteśmy odpowiedzialnym pracodawcą, dlatego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadziliśmy procedury umożliwiające wielu naszym pracownikom pracę w trybie home office. Zdajemy sobie sprawę, że tryb pracy zdalnej jest wyzwaniem, kiedy równocześnie trzeba opiekować się dzieckiem, dlatego zaproponowaliśmy pracującym rodzicom takie animacje. Inicjatywa spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem – komentuje Sławomir Marek, HR Business Partner w TASOMIX.

Zajęcia odbywają się od 10 kwietnia i będą trwały do końca maja, do czasu otwarcia przedszkoli i szkół. Organizowane są raz w tygodniu w dwóch grupach: 5- i 8-osobowej. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer