Stworzyliśmy Strefę Relaksu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

29/11/2023
Co słychać?

Egzaminy, zaliczenia, kolokwia, przygotowywanie do zajęć… Takie życie bywa bardzo stresujące i wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudno studentom znaleźć w tym wszystkim choć chwilę wytchnienia. Dlatego właśnie, we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Żywienia Zwierząt, postanowiliśmy stworzyć wyjątkową przestrzeń – Strefę Relaksu TASOMIX na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest to uczelnia, z którą współpracujemy już od wielu lat, a jej studenci regularnie odbywają u nas praktyki oraz staże.

Przestrzeń odpowiedzią na studenckie potrzeby

Jako kolejny etap naszej długofalowej współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, zrodził się pomysł na stworzenie przestrzeni, która podniesie standard studenckiej codzienności. Jak wiemy, młodzież akademicka w ciągu dnia często doświadcza braku miejsc, gdzie mogliby oderwać się od obowiązków. Strefa Relaksu TASOMIX jest więc odpowiedzią na coraz bardziej doskwierającą potrzebę.

„Strefa Relaksu przyda nam się bardzo, ponieważ nie mamy na co dzień takiego miejsca, gdzie moglibyśmy odpocząć i wychillować się między zajęciami”  – to słowa jednej ze studentek Uniwersytetu Przyrodniczego.

Strefa Relaksu TASOMIX zlokalizowana jest na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt i ma na celu dostarczenie studentom bezpiecznego i komfortowego miejsca do odprężenia się pomiędzy zajęciami. Została ona wyposażona w wygodne fotele, komfortowy narożnik, telewizor, ławę, pufy a także rośliny, przez co ufundowana przestrzeń jeszcze bardziej odzwierciedla idealną oazę spokoju.

Oficjalne otwarcie z udziałem władz Uczelni. Wartość współpracy – perspektywy rozwoju

W oficjalnym otwarciu Strefy Relaksu TASOMIX uczestniczyły władze uczelni, współpracujący z nami od lat prof. Mariusz Korczyński, dr Martyna Wilk oraz oczywiście przedstawiacie naszej firmy. Było bardzo uroczyście – najpierw tradycyjne przecięcie wstęgi, a później oficjalna inauguracja, podczas której mieli swoje krótkie wystąpienia dziekan Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Adam Roman, prodziekan prof. Barbara Król ORAZ dr Martyna Wilk – opiekun Studenckiego Koła Naukowego Żywienia Zwierząt. Wystąpienia te podkreśliły wagę współpracy między uczelnią a firmą TASOMIX. Natomiast w imieniu naszej firmy przemawiali: Sławomir Marek – Dyrektor Personalny, Romuald Małota – Dyrektor Centrum Doskonalenia Chowu, Bartosz Kopciński – Manager Działu Technologii i Agnieszka Rybczak-Pawlicka – Marketing Manager.

Prof. Barbara Król, Prodziekan kierunku Zootechnika, tak powitała uczestników spotkania: „Mamy tutaj przedstawicieli najlepszej firmy paszowej w kraju. Cieszymy się na tę współpracę i mamy nadzieję na więcej. Tak właśnie otwierają się przed nami szerokie perspektywy w zakresie wspólnego kształcenia studentów, staży, praktyk, zajęć terenowych, mini projektów badawczych, które realizowane są już obecnie w kole naukowym, działającym przy Katedrze Żywienia Zwierząt. Wiem, jak ważne jest doskonalenie umiejętności praktycznych, z nawiązywaniem znajomości w branży i poznawaniem realiów produkcji przemysłu paszowego. I za to wszystko dziękuję”.

Dr Martyna Wilk – opiekun koła naukowego dodała: „Chciałabym przywitać wszystkich i przede wszystkim nasz SKN Żywienia Zwierząt, który pomagał przy organizacji tej strefy. Mam nadzieję, że wszyscy będą mogli znaleźć tu chwilę wytchnienia i w trakcie tej chwili będziecie pamiętać i coraz bardziej uzmysławiać sobie potęgę wiedzy oraz umiejętności praktycznych, bo wiedza, nauka i praktyka zawsze idą ze sobą w parze”.

Na uroczystości pojawiło się również mnóstwo studentów, którzy po części oficjalnej niezwłocznie zajęli wygodne miejsca w Strefie Relaksu TASOMIX. Widać było, że takiej przestrzeni na uczelni rzeczywiście potrzebują.

Po inauguracji przekazaliśmy także na ręce prof. Korczyńskiego prezenty do pracowni (mikrometry i firmowe upominki) oraz prezenty dla przedstawicieli uczelni.

Warsztaty i Konkursy – interaktywny charakter wydarzenia

Strefa Relaksu TASOMIX to nie tylko miejsce do odpoczynku, ale jak się okazało idealna przestrzeń do edukacji. W trakcie wydarzenia przeprowadzono warsztaty z podstawowych zasad bioasekuracji oraz zastosowania kamery termowizyjnej i czujników gazu na fermie, co niesamowicie zaangażowało studentów – założyli nawet kombinezony!

W międzyczasie mieliśmy też okazję indywidualne porozmawiać ze studentami – opowiedzieć szerzej o firmie, odpowiedzieć na ich wszystkie pytania, a także zaprosić na praktyki.

„Chcemy Wam pokazać, jak coś działa i dlaczego działa. Chcemy Wam też pokazać, jak wygląda codzienna praca w wytwórni pasz i jak funkcjonują wszystkie działy. Część osób, która już nas odwiedziła i odbyła praktyki, może potwierdzić, że jest to doświadczenie dające dużo szerszą perspektywę” – mówił do studentów Bartosz Kopciński, Manager Działu Technologii.

Później nadszedł czas na konkurs foto na Facebooku oraz konkurs z pytaniami w formularzach na temat praktyk w naszej firmie. Co nas szczególnie ucieszyło, obie te aktywnościach przyciągnęły uwagę około 60 studentów, którzy z prawdziwym zaangażowaniem wzięli udział, zdobywając cenne nagrody.

Komisja konkursowa oceniła zdjęcia i wszystkie odpowiedzi w formularzach (a były zaskakująco obszerne) i przyznała 4 nagrody główne i 3 nagrody pocieszenia za konkurs na Facebooku oraz 6 nagród głównych i 6 pocieszenia w konkursie formularzowym. Nagrodę specjalną – matę dezynfekcyjnej otrzymał… pies jednej ze studentek, który towarzyszył nam podczas całego eventu, a nawet za pośrednictwem swojej właścicielki przekazał formularz konkursowy.;)

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych na naszym Facebooku:

Oceniane przez Studentów – sukces i nadzieje na przyszłość

Opinie studentów, które pojawiły się podczas wydarzenia, potwierdzają, że Strefa Relaksu TASOMIX spełnia ich oczekiwania. Miejsce to nie tylko pozwala na odpoczynek, ale także staje się punktem spotkań i wymiany doświadczeń, natomiast praktyki w firmie TASOMIX to dla nich szansa na rozwinięcie horyzontów zawodowych i poznanie nowych ludzi.

„Po pierwsze bardzo się cieszę, że ta strefa powstała. Jest to na pewno fajne miejsce dla studentów – właśnie takie, aby trochę odpocząć, spotkać się tez ze znajomymi, złapać kontakt. Po drugie propozycja praktyk w firmie TASOMIX pozwoli nam poszerzyć horyzonty, wykorzystać wiedzę w praktyce, a także poznać nowych, ciekawych ludzi, a to wartość nie do przecenienia” – to opinia jednej ze studentek.

Podsumowanie – otwarcie nowego rozdziału

Całe wydarzenie można śmiało określić jako wyjątkowo udane. Otwarcie Strefy Relaksu TASOMIX na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to nie tylko nowa przestrzeń na odpoczynek, ale także symbol współpracy między edukacją a biznesem. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa cieszyć się będzie dużą popularnością i stanie się integralną częścią studenckiego życia na uczelni.

Czytaj również

Pobierz plik PDF

Pobierz wybrany numer